reversetwinzz reversetwinzz
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for 8 ounces cough syrup @$1.36 a bottle

Respuesta :

coolguy234 coolguy234
  • 01-06-2018
just divide 1.36 by 8
0.17
Answer Link
Luv2Teach
Luv2Teach Luv2Teach
  • 01-06-2018
Unit price will be found by dividing 1.36 by 8. This will give you the cost per ounce.  It's 17 cents per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

This unintelligent brain of mine decided to charge my phone overnight thinking that nothing bad will happen ;-; the next morning i woke up to find it not turnin
formula to calculate the mass of displaced water​
Punctuate the following passage using capital letters, full stops, commas, and apostrophes. .the fresh idlis made by sujatas mother were delicious tina priya a
What is the atomic mass of Carbon?
Jamal dribbled his basketball for 3 minutes how many seconds was that
Which emphasized the importance of unconscious forces? A) Structuralism B) Functionalism C) Gestalt D) Psychodynamic E) Behaviorism
plzzzzzz help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
philippines independence day is june 12, 1898 to procla the sovereignty and independence of philippines from the colonial rule of tye spanish ampire. what type
Please help me this is my last question.You guys can do 1 sentence.Thank you :)​
What were two consequences of US involvement in the Guatemala coup? •The government of Guatemala became a military dictatorship. •Multiple Central American coun