aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Shortly after Richard Nixon's election in 1968, the United States began to experience reduced inflation. an economic downturn. an economic upswing. low unemploy
1. The diagram below shows a happy family of mice, with two parents and four offspring. However, one of the offspring mice is an imposter. The black-fur parent
Find the distance between (-5, 7) and (11, -1) to the nearest tenth.
what will possibly happen to Lennie Chapter 5
help with this and the other questions on my page!!! thank you!
Please need help thank
Question 1 with 12 blanks LAURA Por la mañana (1) muy temprano. Luego voy al baño y (2) . Cuando salgo de la ducha, (3) . Cuando era más joven (4) mucho, per
Algebra, pls help what is the expression to ? 1. the product of 6 and a number 2. nine more than a number divided by two 3. combine a number and 7
how are planets made answer and explian
What is x? 5x - 7 + 3x - 10 = -2x - 5 + 7x - 13