zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following algebraic expressions can be used to express the statement "five less than y squared?" 5 − 2y 2y − 5 y2 − 5 5 − y2
Many times, people say they need something, but really they just want it. an example of what a person needs is ________________. a. new shoes b. food and wate
1) Scientists generally agree that Earth is getting warmer due to what's called the greenhouse effect. (2) A greenhouse stays warm because sunlight and heat com
what country was mongolia part of in 1900
What type of gland in the skin produces sweat?
The value of 4 in 34,258 is _ times the value of 4 in 47,163
A time when the good and bad aspects of a bill are discussed is a:
1. "Slaves are in the power of masters, a power derived from the law of nations: for among all nations it may be remarked that masters have the power of life an
A benefit of using good human relations is that you will
The supreme Court ruled in in re Gault that people?