zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Is it possible to draw a unique triangle with angles measures of 35 degrees 65 degrees and 100 degrees?(explain)
Why are continental climates found in the Northern Hemisphere but not in the Southern Hemisphere?
Which graph does not represent
Find the selling price. Cost to store: $130 Markup: 85%
_________ involves planning, implementing, and controlling the physical flow of materials, final goods, and related information from points of origin to points
These are notes from the movie Pirates Of Silicon Vally. And I really need help trying to find out what goes in the blanks??
One way to punctuate a compound sentence correctly is to join the two independent clauses with
¿Cuál es la frase que usa correctamente el verbo en tiempo imperfecto? a) En la ciudad había muchos edificios altos. b) La ciudad tuvo muchos museos interesan
At a local school,164 students play soccer and 112 students play baseball. What is the ratio of soccer players to baseball player?
You buy a new video game for $59.99 . The sales tax is 8% . What is the total cost for the game including sales tax?