theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

show steps please ​
A Brownie is being baked active passivev
A company policy requires that, for every 30 employees, there must be 3 supervisors. If there are 264 supervisors at the company how many employees does the com
what is equivalent to 6(9+4)
Which number line shows the solution of -5x + 10 > -15? A. L10 9 9 6 -2 1 0 1 12 3 4 5 8 9 10 B. 1065 8 C. 23 B
What pie was named and styled after a minty cocktail?.
Can someone help me find the area of this figure ? Thanks!
Im not gonna force you, but please help :)
Solve for m. 5/8m>−40 m>−64 m<−64 m>−25 m<−25
Sarah took out a $30,000 loan for 11 years at a 4.7% interest rate to put a new pool in her backyard. If the interest is compounded quarterly. Help please