SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

What conclusion can be drawn from the quiz scores shown below? Ken’s class: 72, 78, 83, 84, 85, 87, 92 Judy’s class: 76, 78, 85, 87, 89, 92, 98
Im going to cry... I need help..
4 Gina drew three small congruent circles beside one large circle. 2 cm Based on the diagram, which answer choice is closest to the area of the large circle? F
In the United States, the placement of Japanese Americans in relocation centers during the early 1940's was prompted mainly by a. a belief that foreigners shoul
Which macronutrient is made up of carbon and hydrogen elements joined together in long groups called hydrocarbons? Proteins Magnesium Potassium Fats​
31. A mixture with sand, pink sugar and water would be best separated using
How did most of the passengers die?​
Find the radius of a circle, when the diameter is 29 cm​
Eric made strawberry jam and raspberry jam. He made enough strawberry jam to fill 6 jars. If he made 4/5 as much raspberry jam as strawberry jam, how many jars
A five question multiple choice test has 4 choices for each question and only 1 correct answer each. What is the probability of guessing at least 3 out of the 5