monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
the strongest evidence for evolution from a common ancestor is
Emily needs to buy fabric to make curtain panels for her windows. Each panel will be 4 feet long and 1/2 foot wide. Each piece of fabric that she can buy is 4 f
5x+7y=77 5x+3y=53 2x+5y=-1 X+2y=0 3x+6y=6 2x-3y=4
There are 34 adults and children13 on tour how much money will the group save by visiting the main deck of the observation tower instead of the top deck explain
How to write 7/8 as a percent
Rewrite the following in terms of ln 2, ln 3, and ln 5. Then use ln 2=0.693, ln 3=1.099, and ln 5=1.609. 1. ln 6 2. ln (10/3) 3. ln 30 4. ln 12 5. ln (2/5) 5. l
Which sentence contains an adjective clause? A. Jan saw a stranger's wallet lying on the ground. B. The man whose wallet Jan found gave her a reward. C. Last Tu
Jill purchased fruit juice boxes for a party . She purchased 1 case of 44 boxes and several packs containing 4 boxes each.Let p represent the number of 4-box pa
what biome do we live in? Explain your answer.
give the next term and the nth term of 8,13,18,23,28