josiahsurfer
josiahsurfer josiahsurfer
  • 04-12-2018
  • Health
contestada

Teens need how many ounces each day from the grains group? 8 9 10 11

Respuesta :

24alepos
24alepos 24alepos
  • 04-12-2018

1. 12

2. $12

3. 1.2

If you Google the problem the first link will have a step by step explanation

Answer Link

Otras preguntas

An object is thrown with a horizontal velocity (Vh) of 15.0 mt/sec and an initial vertical velocity (Vi) of 29.4 mt/sec. How long will the object take to reach
Jessica drove 100 miles and then increased her speed by 30 mph for the following 200 miles. If the second part took 1 hour less than the first part, What was he
Janie's total trip to and from school is 0.68 of a mile. How far did she walk if she makes this trip 27 days last quarter?
Jessica drove 100 miles and then increased her speed by 30 mph for the following 200 miles. If the second part took 1 hour less than the first part, What was he
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Mythology what is the creation myth
Which 2 numbers are greater than 3/5 1/4 , 0.68 , 2/3 , 0.599 , 1/2
....................................
Interior and exterior angles
Evaluate the expression for c = –1. c2 − 28c + 9 = Evaluate the expression for c = –1. c2 − 28c + 9 =