lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

What is a Revolution???
How do I find the sine
two examples of work-related tasks that you do not particularly enjoy doing?
What is the equation of a line that passes through the point (9,-3) and is paralel to the line whose equation is 2x-3y=6
When president Nixon agreed to turn over only some of the west gate tapes to the prosecutor
Who is the presiding officer of the Senate whenever the Vice-President is not present? Speaker of the House Attorney General Secretary of State President pr
Every 1/2 hour Naomi Streches her neck; every 1/3 hour she stretches her legs; and every I/6 hour she stretches her arms. Which part of the body will Naomy str
What’s the answer ??
Naomi and Sofia go to the movie theater and purchase refreshments for their friends. Naomi spends a total of $111.25 on 9 drinks and 8 bags of popcorn. Sofia sp
When atoms in a covalent bond share electrons unequally (one atoms pulls more than the other), the bond is said to be __________.