jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

pls help asap will give brainerlist
How many moles are in 110 grams of KOH
What has king George dissolved which has allowed him to invade the rights of the people
What is a watt a unit of? power distance time light
Lakeland, Inc. has 25,000 shares of 6%, $100 par value, noncumulative preferred stock and 50,000 shares of $1 par value common stock outstanding at December 31,
Hamish Life, an insurance company, defines the difference in pay between an entry-level recruiter and an entry-level assembler, as well as the difference betwee
9. Select all equations that have one solution.A. 2x + 2x + 2 = 4x+ 2B. 3 (4x – 8) = 18C. x + x - (x + x) = 2x - x + 2D. £«-x+E.-3(-x - 2) = 3(x - 2)​
Which demonstrates the BEST revision of the sentence? The soccer coach bought all new uniforms for the team and then he bought all new soccer balls and new nets
A 5.0 g coin is placed 15 cm from the center of a turntable. The coin has static and kinetic coefficients of friction with the turntable surface of μs=0.80 and
This chapter distinguished charismatic leadership from transformational leadership. Yet charisma is identified by most employees and managers as a characteristi