jmeza502506 jmeza502506
  • 01-02-2019
  • History
contestada

How long was the peasants’ work day?

Respuesta :

jasonbrown1989
jasonbrown1989 jasonbrown1989
  • 01-02-2019
150 days hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

where is Acadia located give me a easy to understand answer??? ASAP!!!
In which area is composing for games different from composing for movies?
At the market,7 apples cost $4.55. What is the cost per apple?
Definition: When we find the meaning of a word (or phrase) by looking at the words and sentences around it, we are using ____ clues.
why did truman believe greece needed american aid in 1947?
what number times 2 equals 0.36
Bobby gets 5.5% commission on the cost of each vehicle he sells. What is his commission if he sells a truck for $32,459 ? $98.19 $1,785.25 $1,073.02 $3,245.90
is the form of energy that is transferred because of a difference in temperature.
What are two positive things that happened in WA in the 1920s
Which of these did NOT get financial help from the federal government in response to the Great Recession? The auto industry Large Banks The airline industry