donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Choose the statement that best reflects an argument used by Chief Joseph to oppose federal assimilation. A. We tried assimilation in the past and it was a failu
How are the areas of triangles and parallelograms in the coordinate plane calculated?
im too tired for this please help me.
As we move to the Renaissance it is important to recall what took place before it. Write a basic paragraph about the Middle Ages in Europe, what do you recall?
what is solvent ?PLSS CAN SOME ONE ANSWER? ​
What is the correct value of x? A. 13 B. 7 C. 5 D. 18
which sum or difference is equivalent to the following expression 15x - 20/5 A 15x - 4 B 10x - 15 C 3x - 4 D3x - 20
How do you do this and what is it called
PLEASE ASAP, question in photo
Please help due in 10 minutes