MuntazerMehdi9746 MuntazerMehdi9746
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 apples for $3 and 3 oranges for $4 if pete buys 12 apples and 12 oranges how much will it cost

Respuesta :

yialefi
yialefi yialefi
  • 03-02-2019
4 apples = $3
12 apples =$9

3 oranges=$4
12 oranges=$16

9+12=$21
Answer Link

Otras preguntas

having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)