alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Quick Fix Inc. repairs bikes. The company’s revenue equals R(h) = 400 + 220h dollars for every h hours spent repairing bikes. The company’s overhead cost equals
choose the connective that best complete the following sentence I like to play baseball -----------------, I can't throw a ball very well. A.besides B.or insta
If an object absorbs all colors but red, we see a. red b. white c. black d. green PLEASE HELP
The equation of circle having a diameter with endpoints (-3, 1) and (5, 7) is
In the short story “Rules of the Game” by Amy Tan, what motivates the narrator to excel at chess? the desire to gain “invisible strength” her mother’s desire to
What court case upheld the use of implied powers by Congress in any way they see needed? a. Brown vs Maryland c. Brown vs Maine b. McCulloch vs Maryland d. McCu
Which observation provides evidence that a cell is most Likely a eukaryote
what is the primary role of the United States bureau of counterterrorism
what is the primary human cause of global warming
What caused the Energy Crisis of 1973? a. here was an accident at the Three Mile Island nuclear power station. b. PEC was organized. c. rab nations cut off oil