juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is often served as a palate cleanser between courses? a. fresh fruit b. bread c. sherbet d. ice cream
Match the word to the definition. 1. persuasion the art of influencing the thoughts, feelings, or beliefs of another 2. mass media media created by the few for
Which group is more susceptible to hormonal changes? a. toddlers b. teenagers c. men d. married women
complete the following sentence. there are _____ basic verb tenses in english. eight four six twelve
0.755 grams into g/mole
in the water cycle matter does not move in any specific direction during....
we _____ each day with a walk around the block. began is beginning begin has begun
_____ are within the inner membrane of the mitochondria and increase its ability to create ATP.
$1, 000 after 2 years at an interest rate of 3.0% is $ round up to the nearest cent
What will be the perimeter and the area of the rectangle below if it is enlarged using a scale factor of 4.5?6 cmH 8 cm--