gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

I need help on this math problem. How do you solve 18t + 30.
Answer ASAP. 1+ 4.25n + 3/2 p-3+ (-2p) + 5/4n
15. Why can 6-aminohexanoic acid undergo a polymerization reaction with itself? The amino group on one molecule can react with the amino group on another molecu
Assume that y varies directly with x. If y = 17 when x = –17, find y when x = –4.
What map would this be categorized as A.physical B.Political C.Historical D.Distribution
tytucend 121' (12") (3/4"), much trous 121" (21)62), Which the futured 122 cm Choose 1 Only Melodie Both and Me ?
Read the following story. If the Shoes Fit Taylor made a quick decision shortly before the game against Readville. After putting on her uniform and lacing up he
Question 5 1 pts 5. Tú ensayos en la clase de inglés. escriben escibimos O escribes O escribe h
According to the chart provided in the unit, which of the following needs to be at the highest temperature to be cooked safely? A. Egg dishes B. Pork chops C. W
Why do you think Emmett Till's death caught the attention of the entire nation? I need an Explanation AND DO NOT PLAGIARIZE!!!!!!!!!!