Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

I need help on #2 please help me fast
MATH: is 1/5 irrational?
I need this answered by today 9-3-18
Please help me find the correct answer to 1&2
What evidence proves cross-cultural exchange between minoan and cycladic cultures during the bronze age?
convert 8.25% to a decimal round final answer to four decimal places
Brandon is an industrial-organizational psychologist who has been hired by a large hotel chain to determine why their turnover rate is so high for their maids.
How many bits does 2 to the 100 have if written in base 2?
Solve each multiplication problem, use the cancellation method if possible, and reduce your answers. a. 39⁄64 × 8⁄13 b. 2⁄3 × 1⁄5 × 4⁄7 c. 3⁄5 × 10⁄12 × 1⁄2 d.
What does it mean to be "mentally healthy"? you have the ability to percieve reality. you observe and understand the facts of an event. you can respond appropri