Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

The section of “Cruel Tribute” that best features a similar mythological element is
What is the difference between diffusion and osmosis
after the civil war,southern state legislatures to restrict the rights formerly enslaved persons by
A CELEBRATION OF GRANDFATHERS!!! The inciting incident, rising action, climax, and resolution are all part of the __________ of a story.
Which is a nucleic acid? ATP NH2 CH4 RNA
Three of the branch which is the least democracy and why?.
How to solve 5x(2-7x)?
Multiplying two binomial will always produce trinomials true of false
What is a technical sketch? what is an artistic sketch? how are the two similar and how are they different?
14.33, 13.22, 12.11, 11.00, whats next?