Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

why does monopoly make long run economic profit and exploit consumers?
What is the change that turns paper into ashes ? Why ? give reasons​
A cylindrical rod has a diameter of 14 cm and height of 10 cm . What is its total surface area​
48 When turning left from a three lane, one-way street, you should turn from the: Center lane Left lane Farthest right lane Right lane
how does doing something for someone else to release stress
Which verb form correctly completes this sentence? A mis primos les encanta el mar. Ellos __________ tener una casa en la playa. A. querríamos B. querrías C. qu
algun ingles que me entienda?
I _____ some stuff A)'ve done B)'s do C)'s doing D)'s did E) 've
What is the first step to circumscribe a circle around a triangle? a Find the diameter b Find the angle bisectors c Find the perpendicular bisectors d Draw the
Fill in the blanks. 1. The phylum contains most common animals you are familiar with su as eagles, dogs, foxes, and frogs. 2. While the earth is home to many me