austinbrubaker austinbrubaker
  • 04-07-2019
  • Mathematics
contestada

URGENT!!! I need help on this problem. There are two attachments. One is the question, and the other are the two options for an answer.

URGENT I need help on this problem There are two attachments One is the question and the other are the two options for an answer class=
URGENT I need help on this problem There are two attachments One is the question and the other are the two options for an answer class=

Respuesta :

zdomi
zdomi zdomi
  • 04-07-2019

Answer:

Choice A

Step-by-step explanation:

The inequalities are greater than or equal to for the 5-x, so the bubble needs to be filled in. Only choice A does that.

Answer Link

Otras preguntas

What is an example of conduction
Suppose the production of roses generates a positive externality in that travelers enjoy the scenic rural vistas. an appropriate government policy yielding the
PLEASE HELP ASAP!!!!
The Palm Springs tramway takes passengers from the hot valley and brings them 5800 feet up into the cool San Jacinto mountains. The 15 minute ride costs about​
One half of the sum of the number of apples and 6 equals eight.how many apples are there?
5 pounds of birdseed cost $10.40. What is the price per ounce ?
What is the value of x? Enter your answer in the box. x =
The length of the play area is 7.5 meters. The width of the play area is 5.3 meters. If she wants to cover the area in foam, how much foam does she need to buy?
How is the surface area of a prism determined? a. perimeter of base x height c. sum of all lateral edges b. sum of all areas of faces d. base area x height
What is the relationship between Jack and praiseworthy