sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Please need some help on this
What part of the cell packages and stores chemicals?
Name the three nations that were considered the major colonizers of the new world.
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! If you wanted to do a calculation with speed (distance/time), which base units would you use? A. Mile and hour
Help with 42 and 45 please I need it due tomorrow
What is the population mean or sample mean for 6,10,2,11,14,5
Please help. Asap thanks
How many people died on Mary rose
What did dr smartz say to the guy who had been attacked by a vicious eight foot tall cockroach?
how many minutes in a month