citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Factor. 2w3+4w2–9w–18
other than geography, cite and explain one difference between British and french settlements in the americas
When did doctors start washing their hands?
What is the solution to the system of equations? 2x – y = 7 y = 2x + 3 (2, 3) (2, 7) no solution infinite number of solutions
Pedro grew 4 1/3 inches during a 3 1/2 month growth spurt. If his growth spurt continued at the same rate how much did he grow in one month?
You place a balloon in a closed chamber at standard temperature and pressure (STP). You cool the chamber to half of its original temperature while leaving the p
for questions 1-2 what is the graph of the system y is less than or equal to x+4 2x+y is less than or equal to -4 ANSWERS PLZ!!!!
A "grassroots" campaign refers to one that A) relies popular support of the masses. B) relies on farmers for political support. C) avoids courting th
In the 2009 ________ case, the supreme court decided in favor of white firefighters that many saw as recognizing reverse racism.
The Age of Revolutions lasted from 1791 to 1850. Which of these was an effect of this time period? The French established a long-lasting republic with a repre