TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

On January 1, 2022, Swifty Corporation had Accounts Receivable of $ 51,900 and Allowance for Doubtful Accounts of $ 3,400. Swifty Corporation prepares financial
Some of the most common fungi are _______________. (select all that apply) mushrooms mildews molds plant rusts ferns Science
Solaris Corporation prepared the following estimates for the four quarters of the current year: First QuarterSecond QuarterThird QuarterFourth Quarter Sale
please help on this IXL assignment it is DUE TODAY PLEASE!!!!
please solve x^2+6x+10=0​
True correction comes only in the form of words spoken to change a behavior. True or False Please, I need an answer quick. Ps. It is not History It's bible, thi
Please help me with this homework
What is a voltage divider circuit and how do you calculate the voltage across one element in a series
the surgical removal of a testicle is known as a/an
when a person is making a persuasive argument that utilizes the ________ route, they rely on factors unrelated to their actual message to persuade their listene