itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

How does the imagery change from Stanza 1 to Stanza 3?
A new battery's voltage may be acceptable (A) or unacceptable (U). A certain flashlight requires two batteries, so batteries will be independently selected and
Read the passage. Benjamin Franklin’s Legacy Benjamin Franklin was a man of vision. He was an inventor who created bifocals, a new kind of eyeglasses that peopl
HELP! 7th grade math! GIVE CORRECT ANSWER AND YOU WILL GET BRAINLIEST!!
PLEASE HELP! create an example of a linear system that would best be solved using the substitution method. explain your reasoning.
What is the exponential form of log32187=7?
Simplify all radicals as far as you can. 9x2 + 12x +4= 0
The energy band gap of GaAs is 1.4ev. calculate the optimum wavelength of the light for photovoltaic generation in a GaAs solar cell
Why does Males have more of them than the females,jk real question Louise walks 9/8 miles around the lake. How many miles did Louise walk?
Use the information given to identify the a9 term of the geometric sequence:a4=1/2,r=1/2