brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Which poem-turned-song, written by Katharine Lee Bates, was originally called “Pikes Peak” and describes our country’s natural splendor and the patriotism of i
need help fast what are all the solution to this problem
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
what is the dot in i called?
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million
This song, written and recorded by Woody Guthrie, puts to music a walk along our country’s highways, valleys, deserts, and wheat fields. Name the tune. a. “Am
need help fast what are all the solution to this problem
d = √[( x₂ - x₁) + (y₂ - y₁)] Midpoint Formula Slope Form Distance Formula Quadratic Formula
The song “America” by Neil Diamond conveys a positive message about what often contentious issue?
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?