unityjones55 unityjones55
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

The price of an item has been reduced by $4.59. The new sale price is $60.33. What was the original price ?

Respuesta :

worldserenitys264 worldserenitys264
  • 05-10-2019

Answer:ndsscd3492

Step-by-step explanation:ashunuv essx

Answer Link
anahynsergio865
anahynsergio865 anahynsergio865
  • 05-10-2019

Answer: $64.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4. Simplifyyyyyyyyyyyyyyuyyyyyyyyyyyy
if I had enough money I would fly (begin with had)​
6. Describe the functions of the Infrastructure Tracking Unit, the Processing Unit, and the Visual Unit with clear flow charts? 7. List down and explain common
Whats the area of a parallelogram with a hight of 4cm and a base of 16cm
1.Amina bought 112 toffees each at GH40.45p. She sold each at GH40.53p. Find the total amount she bought the toffees, correct to 2 decimal places received from
(e) In the adjoining figure, P is mid-point of side AD​
when we got up it __ (rain). supply the correct from the verb​
Why are the American people saying that since the 2020 election, American democracy is gone?
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
(m-5)÷2=3m+5 solve and check the answer​