tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A city in the Middle East that is sacred to Jews, Arabs, and Christians is __________.
The vertical sequence of the layers of soil is called a soil
What is the subject and predicate of this sentence. she cooked breakfast over the camp fire
food A contains 150 calories in 3/4 of a serving. food B contains 250 calories in 2/3 of a serving. which food has fewer calories per serving?
I need help with density I don't get it at all
how many miles can you get on one tank of gas if your tank holds 18 gallons and you get 23 miles per gallon?
Through (-2, -2) parallel to 2y-x=7
what evidence is there to show that changing sand to glass is a chemical change
Simplify 2/(2+ square root of 3)
Air pollution affects everyone equally. True or false?