abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Wayne uses 4 inches of ribbon for each bow he makes. How many bows can he make with 3 yards of ribbon?
How can changing the temperature of water negatively affect the environment? A The water can dissolve rocks faster B Fish and aquatic animals are sensitive to
Simplify. (1/2k)(4k)+12 14 k 2 k^2+12 14 k^2 2 k+12
In F,if BF = 6 cm, then FD= __cm.
BRANILIEST IF CORRECT THOUGH! PLEASE HELP ME!!!!!!!
Which angle in this quadrilateral is an obtuse angle? Angle J Angle K Angle L Angle M
help needed What is one similarity and one difference we see between the preamble of the U.S. Constitution and the Louisiana Constitution?
The largest number of immigrants to the united states came from which two countries??
A nucleic acid is considered... A. a membrane. B. an organic molecule. C. rod shaped
20. Which of the following shows the inverse of {0, 4), (5,-2), (-1,8), (2,5)}? O {(0,-4), (-5, 2), (1,-8)(-2,-5)} O {0,4), (-5, -2), (1,8), (-2,5)} O {(4,0), (