alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Metallurgy was well known by the Guptas, as can be attested to by the copper iron steel bronze pillar of Delhi.
Cheddar cheese costs £7.50 for 1kg.Marie buys 200 grams of cheddar cheese.How much does she pay?(PLEASE SHOW WORKING OUT)
Cheddar cheese costs £7.50 for 1kg.Marie buys 200 grams of cheddar cheese.How much does she pay?(PLEASE SHOW WORKING OUT)
Compare.Use <,>,or =. 1,000 ft _____ 300 yd
Prior to the Civil War, more people lived in the cities of what region than in any other region?
Computer viruses often spread by means of what?
The correct spelling of a word that means standing still is a. stationary. b. stashunery. c. stashunary. d. stationery.
76 is 10 percent of what number
Which type of solar radiation is the most powerful?
Which of the following is not a benefit to using credit instead of cash? a. Using credit can help you build a good credit rating. b. Using credit allows you to