stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

Elle ________ de faire de la natation ce weekend. est choisie a choisie a choisi est choisi
When Morty leased his new car, he was required by law to _________ to ______________ of financial loss caused by a vehicle collision. Group of answer choices
What property justifies that 6x+9/3=2x+3? A. Commutative Property of Addition B. Commutative Property of Multiplication C. Distributive Property D. Addition of
which would be the first thing in the body to attack bacteria​
What’s the element? How many reactants in each? How many products in each? Is it balanced?
Compare and contrast the reasons cell division is important for unicellular and multicellular organisms. 2. Provide an example of why cell division remains impo
Solve for b b - 7/4 = -2/3
Find all possible values of parameter a such that x^2−|x−a|−|x−1|+3≥0 inequality holds for all real values of x.
2. Deep-oceanarecreated by convergent boundaries of ocean andocean crust.​
A barrel contains 10 red balls, 11 blue balls, and 23 green balls. You start taking balls out. How many do you need to remove, at minimum, to ensure you have ta