sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Please assist with the following questions​
what is the cost of one sms in Bangladesh​
What is the molarity of a solution made by dissolving 3.09 moles of NaCl in 1.50 L of solution?
How are senior citizens important for a country? Explain with reasons​
Let x be normal distribution with mean 70 and standard deviation 2. given the following probability, p (x < a) = 0.9147, find the value a.
(Swahili) Kisawe cha ujabari
Please help me answer this question genius
Giving 20 points for the answer.
for the previous problem some of the work was done for you remember when solving a quadratic equation you must start with all terms on one side and put it in st
entir What is the striking back of the bunsen- burner?