xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

between 1818 and 1846, who did the united states officially share the Oregon territory with ?
please help .....and please show me the work please
Literary Devices! 40 Points!! Respond to the following in complete sentences: Identify which of the following examples uses figurative language to describe the
Select all ratios equivalent to 40:55 80:110 4:5 16:22
How does a narrator's point of view influence how events are described? Give examples.
add 5 and 14 , triple the sum and then add four fifth
How do i explain a colour to a blind person??
Find the length of time fo $500 to be the interest on $1800 at 6% p.a
need some help please
What makes up most of the surface area of Earth?