xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Find the x- and y- intercepts of each equation. y = -2x + 7
a || b what’s the value of X?
What is VISUAL INDICATION What is CHEMICAL INDICATION What is PHYSICAL INDICATION What is BIOLOGICAL INDICATION PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE
When writing the beginning of a personal narrative, it is important to O describe the lesson learned. O build the intensity of the story. O explain the signific
According to data from the United States Elections Project, only 36 percent of eligible voters voted in the 2014 elections. For random samples of size 40, which
why is density of population low in karnali province?give reason.​
. In your own words, define plagiarism?​
when does the digestion happen?​
April, May and June are counting up the money they've saved from their weekly allowance. May has 20% less than April, and June has 20% more than May. Together,
What is the value of h? A right triangle is shown. Each angle between the hypotenuse and a leg is 45 degrees. One leg of the triangle is labeled 8. The hypotenu