xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

Oxygen enters the ocean through mixing and photosynthesis. true or false?
How can you ensure that your argument is credible? A. By attacking your opponent B. By appealing to emotions C. By avoiding logical fallacies D. By using only f
0.346 rounded to the nearest hundredth
which quantity identifies an element? 1. Atomic number 2. Mass Number 3. total number of neutrons in an atom of the element 4. total number of valence electro
Which expression is equivalent to - 3 x (4/- 5)? a. (- 3 x 4) / 5 b. - 3/5 x 4 c. - 3/- 5 x 4 d. (- 3 x 4) / (- 3 x (-5))
five ninths times the difference of f and 32
What percent of 925 is 37%
What is another word for cytosol
What is another word for cytosol
What is the definition of metabolism? maintaining stability in an organism's internal environment producing offspring that are dissimilar to the parents the