morgannicole2407 morgannicole2407
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $15. How much would it cost you to buy 7 cans of soup?

Respuesta :

kaylathereader99
kaylathereader99 kaylathereader99
  • 03-03-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

12 cans divided by $15 dollars is $0.80

Answer Link

Otras preguntas

What is an eighth note
What message about hard work does the author imply? A) Nadia's dog helped her to perform well in spite of her stage fright. B) Nadia's everyday routine helpe
Where does history end and legend begin?
Solve the equation for R I=V/R Include math
The SI unit for mass is a) liters b) grams c) pounds d) meters
Which of the following best describes the defining characteristics of the Age of Contact?
PO3−4 what's the formula name?
A company is making building blocks. What is the length of each side of the​ block? V = 1 ft3
Question 7 (10 points) Technology required. Clare is flying a kite. She gets tired, so she stakes the kite into the ground. The kite is on a string that is 30 f
how do you guys stay focused wile working on a big project? it's kinda hard for me cuz i have pretty bad ADD so any suggestions?