first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

Two jets leave Tulsa at 3:00 p.m. traveling in opposite directions. The northbound jet is flying at a rate of 850 km/h and the southbound jet is flying at a rat
Find the least common denominator for these two rational expressions.
Jamal ate 14 of a bag of peanuts. His 3 friends ate equal shares of the remaining peanuts.
The triangles are similar by the AA Similarity Postulate. Find the value of x. Round you answer to the nearest tenth
Ba-8 personal water craft are considered what type of motor vessel?
how do the lens, cornea, and retina work together to make human vision possible?
Which of these lines from the poem is meant to persuade the audience to keep fighting until the end?
which best explains why the author chose to describe mr. pon... help
A division of a school system below first grade. It could be half day or full day, and the curriculum varies from development to academic
Which noun is the noun direct object in the following sentence? Dylan bought envelopes for keisha when he was at the shore. A) envelopes B) store C) Keisha