katevanderpyle katevanderpyle
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 8lbs of apples cost 12.48, how much is 1lb of apples

Respuesta :

tinasoooltp1981 tinasoooltp1981
  • 03-04-2020

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

You have to divide the cost $12.48 and divide it with the 8lbs and it gives you $1.56, if your not sure that its the right answer than just multiply the answer with the 8lbs, your welcome!

Answer Link

Otras preguntas

Que son los estudios sociales?
how many words are there in the complete english dictionary joke explained
The nurse would predict what physiological effects of the client's pain? (select all that apply. One, some, or all options may be correct. ).
Which ordered pair is a solution to the system of equations? 3x 2 3y 5 29 2x 1 y 5 23 FAST FAST FAST A.(0,3) B.(0,-3) C.(-2,1) D.(1,2)
Riddle: A man looks at a painting in a museum and says, “Brothers and sisters I have none, but that man’s father is my father’s son.” Who is in the painting?
convert 9.6 hectometets to dekameters
which statement best expresses the central idea of the text how did the greek and romans write
Which mental disorder that we talked about today do you think would be the hardest to live with? AND Why?
list and explain the eight characteristics of living organisims​
MARKING AS BRAINLIEST! LAST ATTEMPT! ) show ur work