ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

Helphelphelp I'm giving a brainliest to the first person to answer !!¡!!! Help me pleaseee
What is the key idea stated in this quote? The king can’t put people into prison for no reason. The king can’t demand bribes in exchange for a legal favor. The
what is equivalent to 9x -12 = 36
Short-term, intermediate-term, and​ long-term goals are similar in that all represent important financial objectives to be accomplished in the future. They diff
look at the map. which country controlled the highlighted nations
Determine the 3-day simple moving averages for the ten consecutive day closing prices. 7.78,7.90, 8.00, 7.97,7.86,7.67,7,60, 7.65,7.65, 7.70 :6 on
What is the synonyms for deposit
which is bigger for and one half four and four fifths three nine tens or four and two thirds
A family get to Frankie and Benny's at 7:40pm. They have to wait 30 minutes for a table. It then takes 75 minutes to eat their meal. What time will they leave t
What is the area? Plz help I will mark brainliest as soon as possible