HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

the wilmot proviso stated slavery would not be allowed in the Mexican cession
what is the log(45)/log(15) simplified?
Two substances have different physical and chemical properties. Both substances have molecules that contain two carbon atoms, one oxygen atom, and six hydrogen
the month budget for the front of the house is $9000. You spent 6% of the budget on fresh flowers. How much did you spend on fresh flowers?"
what is one way the Aztecs empire made money after they had won a war? and also what is a word for crafted stonework?
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers?
Which statement shows the associative property of addition? A. If m + 3 = 18, then 18 = m + 3 B. (u + 7) + 13 = u + (7 + 13) C. 21 + 2y = 2y + 21 D. 3 · (5 · x)
Which sentence uses commas correctly? A. The explorers should arrive in Gibraltar by Aug. 22 2014, and return to Florida by Aug. 8 2015. B. Was London Engla
The ultimate decision by Hitler to exterminate all Jews
20 is 80% of what number?