wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Which group wants American independence?
What is formed by cells working together?
How can I right this in slope intercept form -2x+3y=-10
From the set {1, 3, 5}, use substitution to determine which value of x makes the equation true. 20 - 2x = 10
if f(x)=g(x)+k, describe the relationship between f(x) and g(x).
Why are third parties important in a political system?
All dollar bills and coins are in example of
Two interior angles of a parallelogram come in a ration of 11:7. What are the measures of all four interior angles of the parallelogram?
Which of the following most caused the Cold War? A.different views on communism and democracy B.different views on the use of the atomic bomb C.the division
jeff drinks 2/3 of a glass of juice. write a fraction that is equivalent to 2/3