josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

A copy machine is available 18 hours a day. On a typical day, the machine needs to process 320 jobs. Each job takes about 1.5 minutes on the machine, 0.5 minute
LAB: Contact list A contact list is a place where you can store a specific contact with other associated information such as a phone number, email address, birt
Somebody look at all the science questions i posted plzzz help ( i will give brainliest
Turn into negative: He never skips school
Marie Curie formulated the hypothesis that there exists a radioactive element distinct from uranium and barium, and she tested its implications. Her method was
Can someone solve this ASAP.
Of mine own eyes. What is the most likely meaning of the word charge in this scene? A. Order B. Attack C. Load D. Honor
has a man he has married many women but has never been married before who is he​
If f(x) = x + 1 and g(x) = 2x - 7, which expression is equivalent to [fog|(3)?
What Law and explain why. An airplane turns on its jets to accelerate down a runway.