vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Which two earth layers are separated by the moho boundary?
Which atom has the largest atomic radius? (1) potassium (3) francium (2) rubidium (4) cesium
Under our Constitution, some powers belong to the states. What is one power of the states?
examples of elastic and inelastic goods... ( at least 20 examples) URGENT..............
Two forms of solid carbon, diamond and graphite, differ in their physical properties due to the differences in their (1) atomic numbers (2) crystal structures (
examples of elastic and inelastic goods... ( at least 20 examples) URGENT..............
What is the name of the President of the United States now?
Which terms identify types of chemical reactions? (1) decomposition and :sublimation (2) decomposition and synthesis (3) deposition and sublimation (4) depositi
Why did the gap between rich ans poor in Latin America grow after independence.
Equal amounts or ethanol and water are mixed at room temperature and at 101.3 kPa. Which process is used to separate ethanol from the mixture? (1) distillation