heybraybray18 heybraybray18
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

6) The local bakery made a profit of $210 for each day
for five days. What was the total profit for five days?

Respuesta :

aguirrejocelyn195 aguirrejocelyn195
  • 10-09-2020

Answer:

I need help on that too

Step-by-step explanation:

but i multiplied and got 1,050

Answer Link

Otras preguntas

math pls help me with this!! will give brainliest to correct help
describes a time when you were a positive influence for a child.
Demonstrate & explain how to find the Unit rate for Guitar lessons that cost $46.80 for 6 hours.
PLZ HELP MEEEEEE You will add at least five temporal words or phrases to your narrative and resubmit it. Print or save the Temporal Words and Phrases List to us
1. Good literature stands the test of time,______and______.
Create your own unit rate example in which you have to determine the unit rate of two fractions with different units. Explain what the two fractions are, write
how many times has kyler murray been sacked this year
De Roode mentions a risk in using man-made medicine when treating certain pathogens. What is that risk?.
why some people hate the sound of others eating scientific american
how many sides does Pentagon have xDI'm Bo.red anyone wants to talk .​