avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

All of the following are examples of popular paint brushes used by artists to create different affects and results, except which?
The United Nations fears some countries are building nuclear weapons and only allows small amounts of uranium to be imported from Nigeria. A. Embargo B. Tariff
Some one play me a pice on the Trombone.
can anyone help me this​
Hi please i nedd help with these questions . Please show workings : 1.[tex]\frac{18m^2u}{16n^3v^2} \div \frac{24m}{15nu^3} \times\frac{8n^2v^3}{30m^3u} \\\\[/t
Which of these is the subject of study in thermodynamics A.energy changes B.only physical changes C.only chemical changes D.structure of atoms and molecules
What is the slope of the line that goes through the points (6, 4) and (8, −2)? A. −6 B. −3 C. − 1 3 D. 3
What is the slope of the function? -8 -4 2 5
Determine whether the equation x+x+x+x=4x has a one solutions, no solutions, or an infinite number of solutions determine the two values of x that
According to the chart in the Job Outlook section of the article, a 7% change is projected for all Total, all occupations from 2014-2024? Question 7 options: T