kenijahdudley14 kenijahdudley14
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Tim had 267 dollars to spend on 9 books. After buying them he had $15. How much did each book cost

Respuesta :

taaaaan taaaaan
  • 02-10-2020
$28

267-15=252

252/9=28
Answer Link
erikagthompson04 erikagthompson04
  • 02-10-2020

Answer:

28$

Step-by-step explanation:

(267-15)/9

Answer Link

Otras preguntas

write an equation where 45 is the product
Currently, Earth's tilt is closest to _____. A. 0° B. 14.5° C. 23.5° D. none of these because, Earth's tilt changes dramatically with each orbit
What organelle controls a cell's activities?
round each decimal to the nearest whole number. 12.1
What is the value of x? 4x - 9 = 27
What did the Dutch name their settlement located on Manhattan Island?
Express 750 dg in g.
Is 2/15 a repeating decimal or a terminating decimal?
How many moles of water, H2O, contain 2.0×1022 molecules of water?
What is 230 in scientific notation