gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If a test has 95 questions how many points would each question be worth? Using your answer how many could you miss without going below an 80?
5. Identify the slope and y-intercept of the line with the given equation. a. y = 5x +2 b. 2x + y = -6
I have 4 factors. Three of my factors are 1,2,10. What is my fourth factor??
Which of the following was a direct cause of the Panic of 1837? a The first Bank of the United States closed. b Congress lowered protective tariffs. c The feder
How is Renaissance movement characterized, in thought, writing, and art, as the evolutionary bridge between the Middle Ages and the Renaissance period (1300-160
A car consumes 9.6 gallons of gasoline during a 336-mile trip. Write a proportion that can be used to find m, the number of miles that the car can travel using
Nomadic pastoral societies are centered on _____.
how many 1/5-cup servings are in 3/4 of a cup of ice cream?
speeding,peeling out or weaving through traffic are all examples of what
What factor creates the most difficulty in predicting the possible consequences of different control methods? a. species interactions c. habitat changes b. feed