OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

PERSONAL OPINION ! Has the Internet positively or negatively affected your life thus far—or a little of both? Describe the impact of this technology on you and
PLEASE HELP ASSP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How does the RTG work?
do you agree that junk food should be banned?why​
X - 12 = -2 I need to solve X
the chart shows the hourly wage for the employees at the local newspaper office what is the hourly wage of most of the employees​
What was the Continental Congress? When, where, how, and why.
Please help ASAP ...
Would a graph with a slope of 0 and a y intercept of 4 be proportional or not proportional?
A patient has conjunctivitis, which is an infection of the eye. He needs a combination of an oil-based medication and a water-soluble-based medication. Which ty