litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

Help me with just 8 & 9 please thank youuuu!!!
Manganese (Mn) is a transition element essential forthe growth of bones. What is the mass (g) of 3.22 x 1020 Mn atoms, the numberfound in 1 kg of bone? Include
A forest fire destroys trees in a large area. The forest rangers use the burned area to study the effect of different types of grasses on soil erosion. They cho
What does the rock art in North Africa reveal about how that region has changed from the Paleolithic Age to today?
-26+13x+2>2-13x could somone help me plz??
An author is having a book signing at a store. He agrees to give 5% of his profit to literacy programs and 15% of his profit to his manager. If he makes a profi
solve for x. 4(2-x)+13=2x+3
The compensating wage differential shows a labor supply curve for a risky occupation located of the labor supply curve for a less risky occupation. If the diffe
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Match the phrases that contain antecedents with the phrases that contain the corresponding pronouns. and wave
what did Akbar the Great do that made the mughal empire so successful