avanagal avanagal
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Anna spent $2.75 at the school store. she bought two erasers and some pencils

Respuesta :

Tierneyjj
Tierneyjj Tierneyjj
  • 03-10-2020
is there a full question to this?
Answer Link
vsus vsus
  • 03-10-2020
The pencil was $1.25 and the two eraser were 75 cents each
Answer Link

Otras preguntas

What is a hydraulic machine and what is its purpose? Explain how a simple hydraulic machine performs work.
Of all the students enrolled at the American dream, 9% are playing a music instrument. There are 330 students in ADS. How many students are playing a music inst
Dan uses 6 1/4 cups flour to make pita bread for his family. The recipe calls for 2 1/2 cups. How many batches of pita bread recipe did he make?
Many major cities are located near rivers and waterfalls. True False
Why did the civil war impact Americans
What does determined mean?
what are some native American treaties
ture or false federalists were those who did not support the constitution
Explain why it is important to keep all variables that might affect the dependent variable, other than the manipulated variable constant?
Why did the United States go to war against Britain instead of France?