adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

how many times does 6 go into 312
help help help help!
What caused Portugal to finallywithdraw from its African colonies?
A definition for cyber bullying
How do you say" leave me alone" in Spanish
What part of the cell produces ATP for the blueberry plant to grow? A. Mitochondrion B. Cytoplasm C. Ribosome D. Nucleus
4x^2-28x+49=5 solve the quadratic by completing the square
what are the factor pairs of 38
differentiate benzene and cyclohexane
what is the volume of an area? what is a polynomial?